“Gratë në të zeza” ia kujtojnë Presidencës masakrën e Srebrenicës

10 Korrik 2015 - 18:30      

Organizata Joqeveritare “Gratë në të zeza” ka mbajtur një performancë para ndërtesës së Presidencës në Beograd, në përkujtim të masakrës së Srebrenicës.

“Gratë në të zeza” në qetësi kanë mbajtur 20 pasqyra me të cilat kanë dashur të japin mesazh se “Serbia në pasqyrë e sheh Srebrenicën”, transmetojnë mediat serbe.

Ato kanë mbajtur edhe transparente me mbishkrimet “Përgjegjësi”, “Solidaritet”, “Kujtojmë” dhe “Shpalleni 11 korrikun ditë e kujtimit të gjenocidit në Srebrenicë”.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...