Nis ndërhyrja ushtarake e Ukrainës kundër rebelëve rusë

15 Prill 2014 - 12:24      

Kiev, 15 prill – agjencitë e lajmeve raportojnë për fillimin e ndërhyrjes së Ukrainës kundër rebelëve rusë në lindje të vendit.

Ato transmetojnë deklaratën e Aleksandar Turçinovit para Parlamentit ukrainas për fillimin e operacioneve. Putin e ka quajtur këtë “parambrëmje e luftës qytetare në Ukrainë”, që nga analistët komentohet si kërcënim.

Për fillimin e operacioneve ushtarake ka raportuar edhe Russia Today. Medvedev përmes Facebook-ut është shprehur se “sundimtarët e paligjshëm shpresojnë që kështu të vendosin rendin të cilin vetë e kanë rrënuar duke marrë pushtetin me kryengritje të armatosur”.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...