Muhamedi duke qarë: Gjithçka është e falur, “Je suis Charlie”

13 Janar 2015 - 10:27      

Karikatura e profetit Muhamed që qan ndërsa mban në duar një tabelë ku shkruan “Je suis Charlie”, do të jetë në faqen e parë, të revistës “Charlie Hedbo”, e cila do të dalë të mërkurën.

Numri i parë pas tragjedisë së 7 janarit 2015, do të botohet në 3 milionë kopje dhe do të përkthehet në 16 gjuhë.

Mbi karikaturë është mbishkrimi “Gjithçka është e falur”.

“Liberation” përmes një twitteri bëri publik faqen e parë të revistës.

Gazeta franceze hapi dyert e redaksisë për gazetarët e revistës satirike e cila më 7 janar u bë pre e një sulmi terrorist ku mbetën të vrarë 12 persona, mes tyre 10 policë e 2 gazetarë.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...