Siguria kërcënon zgjedhjet në Ukrainë

18 Maj 2014 - 10:36      

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Ukrainë ka shfaqur shqetësim se mund të jetë e pamundur mbajtja e zgjedhjeve presidenciale të 25 majit në lindje të vendit.

Komisioni ka thënë se nuk ka mundur të përgatitet për votimet në këtë rajon, për shkak të kërcënimeve dhe “aksioneve të paligjshme” të separatistëve, që kanë marrë kontrollin e qyteteve.

Ai i ka bërë thirrje Kievit që të marrë masa të menjëhershme për të garantuar siguri.

Perëndimi, në anën tjetër, i ka bërë thirrje Rusisë që të ushtrojë ndikimin e saj te separatistët dhe të mundësojë mbajtjen e zgjedhjeve në të gjithë Ukrainën.
 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...