Faton Maloku rikthehet te Feronikeli pas 5 vjetësh

30 Dhjetor 2016 - 21:46      

Feronikeli ka konfirmuar transferimin e portierit Faton Maloku nga skuadra e Gjilanit, transmeton Koha.net.

“Maloku ishte pjesë e Feronikelit në vjeshtën e edicionit 2012-2013, ku pas 6-të muajsh kishte shkëputur kontratën me pëlqimin e palëve. Pas eksperiencës tek KF Hajvalia dhe në tri vjetët e fundit me KF Gjilanin ku shkëlqeu me paraqitje Feronikeli, e rikthen i bindur së është portieri më i mirë aktual në Kosovë”, thuhet në konfirmimin e Feronikelit.

Më tutje thuhet se, “Maloku ka nënshkruar kontratë 1.5-vjeqare, dhe do t`i bashkohet skuadrës më 4 janar 2017, kur skuadra nis përgatitjet për sezonin pranveror”.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...