Opozita akuzon Komunën për shmangie të diskutimit të papunësisë

12 Janar 2017 - 13:30      

Shifrat zyrtare për papunësinë në Komunën e Gjilanit tregojnë se janë 18 mijë veta të evidencuar në Qendrën Rajonale të Punësimit, ndërsa nuk është ndërmarrë asgjë që ky problem të diskutohet në Kuvendin Komunal, shkruan sot Koha Ditore.

Opozita: Vetëvendosje dhe PDK-ja kanë deklaruar se komuna ka shmangur debatin në kuvend, dhe kanë thënë se do të insistojnë që në Komitetin e Politikës dhe Financave të shtrohet çështja e numrit të madh të të papunëve dhe të futet si pikë e veçantë, në njërën nga seancat e KK-së. E përsërit se në parim opozita kishte kërkuar hapjen e debatit për këtë çështje, mirëpo nuk kishte parë vullnet nga pozita.
(Më gjerësisht lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...