Riparimi i rrjetit elektrik - peng i kushteve atmosferike

12 Janar 2017 - 12:30      

Banorët e lagjeve “14 Dhjetori” , “Ahmet Shtimja” dhe ”Wiliam Walker” të Shtimes po përballen me defekte të shpeshta të ndriçimit publik, për të cilin janë shpenzuar mijëra euro nga komuna, shkruan sot Koha Ditore.

Sipas banorëve prej disa muajsh askush s’po interesohet për rregullimin e defekteve në shtyllat e ndriçimit publik e shpeshherë kabllot e rrymës nuk janë të izoluara, andaj mund të paraqesin rrezik për qytetarët. Besart Bytyqi, banor nga lagjja “Ahmet Shtimja”, ka thënë se një pjesë e lagjes prej disa ditësh muajsh ka mbetur pa ndriçim publik për shkak të defekteve në shtyllat elektrike, shkruan sot më gjerësisht Koha Ditore.

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...