Kompania e pastrimit redukton shërbimet shkaku i mungesës së stafit

12 Janar 2017 - 11:30      

Pas reshjeve të dendura të borës kompania ”Pastrimi” në Lipjan ka reduktuar shërbimet për pastrimin e mbeturinave si pasojë e mungesës së stafit, të cilët tashmë janë të angazhuar në pastrimin e rrugëve nëpër fshatra dhe pastrimin e trotuareve në qytet, shkruan sot Koha Ditore.

Në shumicën e lagjeve në Lipjan dhe nëpër fshatra kontejnerët janë të stërmbushur me mbeturina, e si pasojë e kësaj qytetarët po ndihen të rrezikuar edhe nga qentë endacakë të cilët vazhdimisht po qëndrojnë pranë tyre.

Xhelal Krasniqi, përgjegjës i kompanisë “Pastrimi” në Lipjan, ka thënë se gjatë pastrimit të rrugëve nëpër qytet bora e madhe ka bllokuar trotuaret dhe për këtë arsyeje ka angazhuar shumicën e stafit në mënyrë që lëvizja e qytetarëve nëpër trotuare të jetë e lirë.
(Më shumë lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...