“Hidroregjioni” me njoftim publik kërkon afro 10 milionë euro borxhe

12 Janar 2017 - 09:32      

Kompania rajonale e ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” përmes një njoftimi publik ka kërkuar nga konsumatorët në nivel rajoni që të shlyejnë obligimet financiare që kanë ndaj kësaj ndërmarrjeje publike, ngase në të kundërtën lëndët do të shkojnë në përmbarim, shkruan sot Koha Ditore.

Pos kësaj “Hidroregjioni” ka kërkuar që konsumatorët të kenë kujdes edhe për ujëmatësit që mund të dëmtohen nga ngricat, si pasojë e motit të ftohtë që po mbretëron gjatë ditëve të fundit, shkruan sot më gjerësisht Koha Ditore.

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...