Komuna e Prishtinës zhbllokon familjet e ngujuara nga bora në Svircë të Kamenicës [video]

11 Janar 2017 - 20:58      

Kanë filluar punimet për zhbllokimin e disa familjeve në fshatin Svircë, në brezin kufitar me Serbinë.

Megjithëse ky fshat është në territorin e Kamenicës, punët për zhbllokimin e rrugës 10 kilometërshe po i kryen Komuna e Prishtinës, raporton KTV.

Banorët thonë se disa nga familjet që kanë mbetur të bllokuara për më shumë se një javë, nuk kanë as energji elektrike.

Ata akuzojnë Komunën e Kamenicës e cila nuk u ka dalë në ndihmë përkundër thirrjeve.

Ndërkohë, drejtori i Inspeksionit në Komunën e Prishtinës, Salih Zyba, po i ndihmon banorët e kësaj zone, për shkak se Komuna e Kamenicës nuk ka mundësi ta bëjë një gjë të tillë.

Ndryshe, pos Svircës, ekipet e Komunës së Prishtinës kanë ofruar ndihmë edhe në pastrimin e rrugëve në fshatrat Zajqevc e Tugjec, të cilat çojnë në pikën kufitare në Kapi, e që ishin vështirë të kalueshme. 


Komuna e Prishtinës zhbllokon familjet e... by kohanet

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...