Foto: Koha

Ujëvara e Mirushës shndërrohet në akullnajë [video]

11 Janar 2017 - 21:32      

Ujëvara e Mirushës, gjatë gjithë vitit, vizitohet nga shumë qytetarë. Këto vizita janë shtuar edhe gjatë ditëve të dimrit.

Shtresat e akullit që janë krijuar, kanë shtuar edhe më shumë bukurinë e kësaj ujëvare. Madje, nga të pranishmit po shfrytëzohen në maksimum këto ngrica të krijuara, raporton KTV.

Ndonëse gati gjithçka ishte e ngrirë, kishte qytetarë që provonin fatin për peshq.

Qytetarët që gjatë ditës kanë vizituar ujëvarën e Mirushës, kanë thënë se rrallë ndodh që të ketë bukuri të tilla në Kosovë.

Banorët që jetojnë afër kësaj zone thonë se akuj të tillë ka kohë që nuk kanë parë.

Vizitorë kishte edhe mërgimtarë, që e krahasojnë këtë ujëvarë me bukuri të rralla natyrore. Megjithatë, rruga që çon deri te kjo ujëvarë, sipas vizitorëve, është e mundimshme.

Akulli në Ujëvarën e Mirushës ka qenë sensacion edhe në mediat ndërkombëtare. 


Ujëvara e Mirushës shndërrohet në akullnajë by kohanet

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...