Ahmeti: Autobusët e rinj, hap i rëndësishëm për reformimin e transportit publik

11 Janar 2017 - 11:57      

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se qarkullimi i autobusëve të rinj në Prishtinë është një hap i rëndësishëm për reformimin e transportit publik në kryeqytet.

Në përurimin e autobusëve të rinj, Avdullah Hoti, ministër i Financave, ka thënë se ky është një projekt i rëndësishëm për qeverinë dhe Komunën e Prishtinës.

Banka Botërore ka përshëndetur dorëzimin e 15 autobusëve të rinj në Prishtinë, duke deklaruar se po shënohet fillimi i një epoke të re në transportin urban të kryeqytetit. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...