Iveco jep donacion Prishtinës një kombi-bus për personat me karroca

7 Janar 2017 - 15:02      

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka treguar se Komuna e Prishtinë ka marrë një dhuratë nga Iveco Bus, prodhuesi i autobusëve të ri për kryeqytetin.

“Kanë dhënë donacion për komunën tonë një kombi bus të ri për transport të personave me karroca”, ka shkruar Ahmeti në Facebook. “Kjo do të na jep mundësi që të transportojmë fëmijët me karroca në komunën e Prishtinës në shkollë e sipas nevojave tjera. Për këtë shërbim, më shumë javën që vjen”, ka shtuar ai.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...