Ahmeti: Gjithë natën kemi zhbllokuar rrugë fshtatrash, bora deri në 2 metër

7 Janar 2017 - 11:42      

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka treguar se ekipet e kompanive për largimin e borës nga rrugët kanë punuar gjatë gjithë natës kryesisht të fokusuar për të zhbllokuar rrugët nëpër fshatra.

Ka thënë se bora kishte arritur nivelin deri në 2 metra në vende të caktuara.

“Sot, punëtorët e Hortikultures po pastrojnë edhe trotoaret e rrugëve qëndrore. Gjatë natës kemi zhbllokuar dhjetëra rrugë fshatrash. Në disa prej tyre bora kishte arritur deri në 2 metra. Vazhdojmë edhe sot me thirrje nga shtëpi individuale të bllokuara nga bora”, ka shkruar Ahmeti.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...