Kryetari i fshatit Ballaban thotë se Komuna hoqi borën vetëm ku i ka simpatizantët

6 Janar 2017 - 23:49      

Kryetari i fshatit Ballaban të Prishtinës, Fatmir Sylejmani, ka akuzuar Komunën e Prishtinës se ka hequr borën mbi baza partiake.

“Janë bërë 24 orë e më tepër që kanë fillu reshjet në fshatin Ballaban dhe kemi ba disa thirrje në Komunën e Prishtinës dhe s’ka intervenim dhe gjithë fshati jemi të bllokuar”, ka shkruar Fatmir Sylejmani në adresë të portalti Koha.net. “Mjetet që i kemi na, traktorët, nuk po mundemi me i hap rrugët. Komuna po intervenon vetëm aty ku i ka simpatizantët e vet”, ka shtuar më tej.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...