Trafiku i vështirësuar përreth Prishtinës [video]

6 Janar 2017 - 12:06      

Bora e rënë dhe ngrica kanë ndikuar që komunikacioni të zhvillohet me vështirësi nëpër magjistralen e Prishtinë - Ferizaj, më saktësisht në segmentin e saj Veternik e Çagllavicë, transmeton Koha.net.

Sado që ekipet për pastrimin borës po përpiqen të kryejnë punën e vet, era po hedh borën në rrugë nga e cila pastaj krijohen ngrica vështirësi në qarkullim.

Gjendje e tillë raportohet të jetë edhe nëpër rrugë të tjera, sado që, thuhet, ato janë të kalueshme.
Për këtë arsye apelohet që të vozitet ngadalë dhe me kujdes.


Trafiku i vështirësuar përreth Prishtinës by kohanet

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...