Ish polici rus që vrau 81 gra

11 Janar 2017 - 12:52      

Ish polici rus Mikhail Popkov ka pranuar të jetë përgjegjës për vdekjen e 81 grave e ai tashmë vuan dënimin për 22 vrasje, transmeton Koha.net.

Siç njoftojnë media botërore, ai është bërë vrasësi serik i tretë në botë pasi që në burg ka pranuar të ketë vrarë 59 gra krahas 22 të tjerave për të cilat është dënuar.

Me origjinë nga Siberia, Popkov i sulmonte seksualisht vajzat e reja dhe pastaj i vriste me sëpatë, thikë e kaçavidë që nga mosha 18 vjeçare.

Në historinë e kronikës së zezë, më mizorë e vrasës nga Popkov janë Luis Gravito i cili në Kolumbi kishte vrarë 138 të rinj dhe Pedro Lopes që kishte dhunuar e vrarë 300 vajza në Kolumbi, Ekuador e Peru.

© KOHA

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...