Fotografitë më të mira nënujore të 2016-ës

10 Janar 2017 - 23:00      

Viti i kaluar mund të ketë qenë deri diku i vështirë në sipërfaqen e thatë të tokës, por nën valët e oqeanit jeta ka lulëzuar në mënyrë të mahnitshme, transmeton koha.net.

Gara për fotografinë më prestigjioze nënujore në botë ka shpallur fituesit për vitin 2016, e që janë fantastike.

Gara “Ocean Art Photography” ka qe 6 vjet që mbahet, dhe vit pas viti sa vjen e bëhet më e fortë, e konkurrentët duket se çdo vit po gjejnë mënyra të reja për të vërë foto, duke kapur bukuritë mahnitëse nënujore.

Kjo garë gjatë 2016 ka pasur 95 fotografë pjesëmarrës nga 60 shtete të botës, duke sjell fotografi fantastike.

Më poshtë janë disa nga fotografitë më mahnitëse të kësaj gare, ndërsa duke klikuar këtu mund t’i shikoni të gjitha fotot e kësaj gare, http://www.uwphotographyguide.com/2016-ocean-art-contest-winners

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...