Vdiq ish-menaxheri i Anglisë dhe Aston Villas

12 Janar 2017 - 14:35      

Graham Taylor, ish-menaxher i përfaqësueses së Anglisë dhe ekipit të Aston Villas, ka vdekur në moshën 72-vjeçare.

Taylor në aventurën e tij të parë si menaxher, i ndihmoi Aston Villas që të rikthehej në Premier Ligë gjatë sezoneve 1987-1990, para se të merrte drejtimin e Anglisë në vitin 1990.

Ai i priu Anglisë në Kampionatin Evropian të vitit 1992 që u mbajt në Suedi. Në atë kohë përfaqësuesja angleze u eliminua në fazën e grupeve. Ai dha dorëheqje në vitin 1993 pasi dështoi ta kualifikonte Anglinë për Botërorin e vitit 1994 që u mbajt në SHBA.

Taylor u rikthye te Villa në vitin 2002, por u largua një vit më vonë. Ai menaxhoi edhe ekipet si Watford, Lincoln dhe Wolves.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...