Fellaini vazhdon kontratën me Unitedin

12 Janar 2017 - 12:03      

Manchester Unitedi ka konfirmuar vazhdimin e kontratës së Marouane Fellainit edhe për një vit.

Mesfushori 29-vjeçar do të mbetet në Old Trafford deri në fund të sezonit 2017-18.

Fellaini u transferua nga ish-menaxheri i Unitedit, David Moyes në vitin 2013 dhe gjatë këtyre katër vjetëve ai ka kaluar nëpër një periudhë të vështirë, duke marrë kritika nga tifozët për performancat e tij në fushë.

Jose Mourinho ka thënë se është i mahnitur me belgun, të cilit ka vendosur që t’ia vazhdojë kontratën edhe për një vit.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...