Lyoni kërkon Januzajn

12 Janar 2017 - 09:31      

Skuadra e Lyonit ka shprehur interesim për mesfushorin kosovar Adnan Januzaj.

E përditshmja franceze "L'Equipe" ka shkruar se Lyoni ka filluar negociatat me Manchester Unitedin për transferimin e Januzajt gjatë këtij afati kalimtar.

Lyoni po e kërkon huazimin e Januzajt deri në fund të këtij edicioni, me detyrim të blerjes së kartonit në verë. Januzaj te Lyoni po shihet si zëvendësim adekuat për algjerianin Rachid Ghezzal, i cili i është bashkuar Përfaqësueses së Algjerisë në Kupën e Afrikës.

Po ashtu Ghezzal ka refuzuar rinovimin e kontratës me ekipin francez që i skadon në fund të këtij edicioni, duke paralajmëruar largimin e tij.

Ndërkohë, Januzaj aktualisht është pjesë e Sunderlandit, ekip ku është huazuar për një vit nga Manchester Unitedi.

Ai te Sunderlandi deri më tani ka 13 paraqitje dhe vetëm një asistim në 13 paraqitje. Januzaj 21-vjeçar, ka kontratë me Manchesterin në verën e vitit të ardhshëm.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...