Vazhdimet 5-minutëshe, vrasëse për Prishtinën

12 Janar 2017 - 09:12      

Prishtina po përjeton krizë të rezultateve, sidomos në Ligën Ballkanike ku është kampione e dy edicioneve të fundit.

Skuadra bardhekaltër është e fundit në Grupin A, me jo shumë gjasa për të avancuar në raundin tjetër, por mes krizës që po përjeton dhe rezultateve që kishte dhe i ka për synim ende, e ndan një vijë e hollë. Fare e hollë, shkruan sot Koha Ditore.

Prishtina ka humbur plot pesë ndeshje këtë stinor pas vazhdimit pesëminutësh dhe e ka fituar vetëm një. Tri i ka humbur në FIBA Europe Cup, një në Ligën Ballkanike dhe një në Superligën e Kosovës. Ka fituar atë të Ligës Ballkanike kundër Teodos (98:93) si vendase. Derisa, aventura në FIBA Europe Cup është harruar tashmë, ajo në Ligën Ballkanike dhemb më shumë, pasi skuadra kosovare është konsideruar edhe për këtë sezon favorite për të fituar titullin. (Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...