Barcelona kalon në çerekfinale të Kupës së Mbretit

11 Janar 2017 - 23:04      

Barcelona ka përmbysur rezultatin e ndeshjes së parë ndaj Athletic Bilbaos, për të kaluar në çerekfinale të Kupës së Mbretit në Spanjë.

Fitorja 3 me 1 sot i mjaftoi katalonasve për të kaluar tutje duke përmbysur rezultatin 2 me 1 të takimit të parë.

Treshja MSN shënoi golat për fitoren e rëndësishme të Barçës.

I pari realizoi Luis Suarez në minutën e 35-të. Në pjesën e dytë Neymar dyfishoi epërsinë në minutën e 48-të, ndërsa tre minuta më vonë rezultati u ngushtua nga Saborit. Në minutën e 78-të, Lionel Messi shënoi sërish nga gjuajtja e lirë për të siguruar kualifikimin tutje.


Lionel Messi Free-Kick Goal ~ Barca vs Atl... by Sports_HD

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...