Juventusi kalon në çerekfinale të Kupës

11 Janar 2017 - 22:38      

Juventusi ka mposhtur Atalantan 3 me 2 për të kaluar në çerekfinale të Kupës së Italisë.

Paulo Dybala realizoi golin e parë në ndeshje. Argjentinasi shënoi në minutën e 22-të, para se Mario Manxhukiq të shënonte 12 minuta më vonë për 2 me 0.

Rezultati u ngushtua në pjesën e dytë nga Konko që shënoi supergol në minutën e 72-të. Por vetëm tre minuta më vonë Miralem Pjaniq ktheu epërsinë prej dy golave te Juventusi.

Kjo epërsi sërish u ngushta në minutën e 81-të nga Latte Lath, që njëkohësisht realizoi golin e fundit në ndeshje.

Në çerekfinale Juve do të takohet me fituesin e duelit Milan-Torino. Çerekfinalja do të zhvillohet më 25 janar.

 

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...