Nisin punët për riparimin e statujës së Messit

11 Janar 2017 - 18:51      

Kanë nisur punët për riparimin e statujës së Lionel Messit në Buenos Aires të Argjentinës.

Statuja e bronzit, e prezantuar në qershor të vitit të kaluar, dje ishte vandalizuar dhe ishte ndarë në gjysmë.

Tani qyteti argjentinas ka njoftuar se riparimi i statujës ka nisur.

“Statuja e Lionel Messit ishte viktimë e një akti vandal që e la skulpturën e futbollistit pa pjesën e sipërme. Kanë nisur punët në riparimin e saj”, thuhet në njoftim.

Statuja ishte ngritur vitin e shkuar pasi superylli i Barcelonës, Messi, kishte njoftuar për pensionim nga kombëtarja argjentinase – vendim për të cilin më vonë u bë pishman.

 

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...