City akuzohet për shkelje të rregullave

11 Janar 2017 - 18:39      

Federata e Futbollit në Angli ka ngritur akuzë ndaj Manchester Cityt në lidhje me rregullat Anti-Doping.

Një njoftim i shkurtër nga Federata ka treguar se klubi i Premier Ligës ka dështuar në dhënien e saktë të informacioneve për “informatat e brendshme” e klubit.

“Manchester City akuzohet për shkak të rregullave të Federatës Angleze për Anti-Doping. Supozohet se klubi ka dështuar të japë informacione të sakta për ‘informatat e brendshme të klubit’, në kundërshtim me Rregullin 14(d)”, thuhet në njoftim.

Klubi pritet të gjobitet dhe jo të ketë një dënim më serioz.

 

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...