Makelele konfirmohet te Swansea

11 Janar 2017 - 17:19      

Klubi i Premier Ligës, Swansea, ka konfirmuar se legjenda franceze Claude Makelele është anëtari më i ri në stafin teknik të klubit.

43-vjeçari ka nënshkruar kontratë me klubin e Premier Ligës deri në fund të sezonit, duke u bashkuar me trajnerin Paul Clement, me të cilin ishin bashkë edhe te Chelsea e te PSG.

Ish-futbollisti i Real Madridit, Chelseat dhe PSG-së është asistent dhe do të debutojë në xhiron e ardhshme të Premier Ligës.

 

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...