Ramë Lahaj me dy role të rëndësishme në Teatrin Bolshoi në Moskë

10 Janar 2017 - 21:34      

Tenori i mirënjohur shqiptar, Ramë Lahaj përmes një postimi në Facebook ka konfirmuar dy rolet e tij të rëndësishme në operat “La Traviata” të Giuseppe Verdi dhe “La Boheme” të Giacomo Puccinit.

Në nëntor të këtij viti në Teatrin Bolshoi në Moskë do të luajë rolin e Alfredo Germontit në “La Traviata” me dirigjent Togan Sokhiev, transmeton Koha.net.

Lahaj ka konfirmuar gjithashtu se do të luajë rolin e Rodolfos në “La Boheme” në korrik të 2018.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...