Trump i kundërpërgjigjet Meryl Streepit

9 Janar 2017 - 14:11      

Presidenti amerikan Donald Trump i është kundërpërgjigjur aktores Meryl Streep, e cila gjatë ceremonisë në “Golden Globe” kishte kritikuar Trumpin.

Ajo kishte thënë se, “instikti i fyerjes kur nxitet nga një person i fuqishëm në një platformë publike, shkon tek jeta e çdo njeriu të thjeshtë. Mos respektimi sjell mos respekt. Dhuna nxit dhunën”.

Kurse Trump përmes Twitterit e ka quajtur atë një aktore të mbivlerësuar dhe shërbëtore të Hillaryt.

“Meryl Streep, një nga aktoret më të mbivlerësuara në Hollywood, nuk më njeh por më sulmoi në natën e Golden Globe. Ajo është shërbëtore e Hillaryt që pësoi humbje të thellë”, ka shkruar Trump.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...