Foto: Koha / ilustrim

Ukë Rugova: Jam i pafajshëm për secilën pikë të aktakuzës

12 Janar 2017 - 08:00      

Ukë Rugova, djali i presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, ka hedhur poshtë të gjitha akuzat që janë ngritur ndaj tij. Ai akuzohet për krim të organizuar.

“Nuk e pranoj fajësinë për asnjë pikë të aktakuzës”, ka thënë ai të mërkurën në Gjykatën Themelore të Prishtinës, shkruan sot “Koha Ditore”.

Kjo është hera e dytë që ai dhe 19 të akuzuarit e tjerë janë pyetur rreth fajësisë. Gjykimi ndaj tyre ka rifilluar, për shkak se gjykata i pati kërkuar Prokurorisë që të plotësojë aktakuzën.

Në periudhën për të cilën akuzohet, Ukë Rugova ka qenë deputet i Kuvendit të Kosovës, i zgjedhur në listën e kandidatëve për deputetë të AAK-së... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.  

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...