Varfëria godet së pari vajzat të cilave u ndërpritet shkollimi [video]

11 Dhjetor 2015 - 20:08      

Varfëria, përveç shumë vështirësive të tjera, në radhë të parë i godet femrat, të cilave u ndërpritet shkollimi në mungesë kushtesh.

26 milionë euro në vit shkojnë vetëm për njerëzit me asistenca sociale, por vazhdon të mbetet në fuqi kushti që familjeve u takon kjo ndihmë vetëm nëse kanë fëmijë nën moshën 5-vjeçare, raporton KTV. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...