Foto: Alban Bujari

Prokurorja Bamieh paralajmëron tronditje të EULEX-it

28 Tetor 2014 - 06:36      

Prokurorja Maria Bamieh është zotuar se do të shndërrohet në një Julian Assange. Ka paralajmëruar nxjerrje të informacioneve të EULEX-it që do ta tronditin Bashkimin Evropian.

Bamieh ka folur të hënën në një intervistë ekskluzive për “Kohën Ditore”, tri ditë pas suspendimit nga pozita e prokurores së Misionit Evropian për Sundimin e Ligjit. Ky mision i është hakmarrë prokurores Bamieh. E ka suspenduar të premten atë me pretendimin se ka bashkëpunuar me “Kohën Ditore”.

Vendimin për suspendim e ka nënshkruar shefi i misionit, Gabriel Musini, ende pa u botuar hulumtimi lidhur me aferat e korrupsionit të zyrtarëve të lartë të EULEX-it... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

© KOHA.net

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...