Fatmir Limaj: Lirimi me kusht i Ramush Haradinajt i pamjaftueshëm

12 Janar 2017 - 14:45      

Fatmir Limaj ka komentuar në llogarinë e tij në facebook lirimin me kusht të Ramush Haradinaj në Francë, transmeton koha.net.

Ai këtë vendim e ka quajtur të pamjaftueshëm dhe zvarritja procedurale është tërësisht e panevojshme e edhe kufizimi i lirë tij.

Ai për këtë vendim ka shkruar:

“Lajmi për vetëm lirim me kusht për z. Ramush Haradinaj është i pamjaftueshëm. Zhagitja procedurale në këtë rast është tërësisht e panevojshme dhe poashtu kufizimi i lëvizjes së tij është plotësisht i padrejtë.
Pres që organet e drejtësisë në Francë të përshpejtojnë procedurat dhe sa më shpejt t’i japin fund çfarëdo mase kundër z.Haradinaj.”

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...