Haradinaj qëndron në Strasburg deri në shqyrtimin për kërkesën e Serbisë

12 Janar 2017 - 13:22      

Kohavisioni merr vesh se vendimi i gjykatës për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt është marrë mbështetur në garancitë shtetërore që i ka ofruar Kosova përmes avokates zyrtare.

Haradinaj do të qëndrojë në një vend të ofruar si garanci nga shteti i Kosovës. Seanca përfundimtare për lirimin e tërësishëm të tij dhe kthimin në Kosovë do të ndodhë sapo të kompletohet kërkesa për ekstradim pasi sipas informatave, materiali i Serbisë është në Ministri te Drejtësisë së Francës ashtu sikurse edhe kundër-argumentet e Kosovës dhe të cilat do t’i përcillen Gjykatës në Calmar.

Ish-komandanti i UÇK-së, Ramush Haradinaj është arrestuar nga policia franceze më 4 janar në bazë të një urdhërarresti të lëshuar nga Serbia.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...