Haradinaj në Gjykatën franceze, mbrojtja kërkon lirimin e tij

12 Janar 2017 - 12:22      

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë para trupit gjykues në qytetin Colmar të Francës, ku pritet të merret vendimi nëse do të lirohet apo do të vazhdojnë procedurat e mëtutjeshme për ekstradim në Serbi, raporton KTV.

Avokatja e tij, Rachel Lindon në emër të mbrojtës ka kërkuar lirimin e Haradninajt.
Ndërsa para gjykatës është duke u protestuar nga shqiptarët të cilët kërkojnë lirimin e liderit të AAK-së.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...