“Serbia kërkon dorëzimin e Haradinajt e vetë nuk i dorëzon të kërkuarit”

12 Janar 2017 - 11:30      

Beogradi vështirë se mund të llogarisë në ekstradimin e ish –komandantit të UÇK-së Ramush Haradianj, shkruan Komersant i Moskës, transmeto Koha.net.

Arsye, sipas kësaj gazete është fakti se Tribunali i Hagës dy herë e ka shpallur të pafajshëm Haradinajn. Gazeta shton se Serbia, derisa kërkon ekstradimin e Haradinajt, ajo me këmbëngulje po e injoron dorëzimin e dy shtetasve serbë në Mal të Zi të akuzuar për organizim të puçit në këtë vend në tetorin e vitit 2016.
Sot Franca pitet të marrë vendim për lirimin ose për ekstradimin e Haradinajt.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...