Foto: Koha / ilustrim

“Zoti e ndihmoftë Haradinajn”

11 Janar 2017 - 20:58      

Rezoluta për lirimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, në Kuvendin e Kosovës gjatë seancës së djeshme [10 janar] të jashtëzakonshme, do të ishte shpërblim për qytetarët të cilët në borë e në shi kanë dalë në protesta për këtë kauzë.

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli në Rubikon të KTV-së ka thënë se është i zhgënjyer me atë se çfarë ka ndodhur dje në Kuvendin e Kosovës.

“Sa njerëzit e donë z. Haradinaj, e kemi parë dje. Është një kritikë e ashpër ndaj të gjithë deputetëve në Kuvendin e Kosovës. Shumë e kemi pritur dje një rezolutë sepse do të ishte rezolutë e dëshirave të qytetarëve të cilët në borë e në shi kanë dalë të protestojnë”, ka thënë Pacolli, raporton Koha.net.

“Zoti i ndihmoftë z. Haradinaj dhe me forcat e tij të mundohet e të del nga kjo situatë sepse nga deputetët, siç i kam parë dje në seancë, nuk ka ndonjë ndihmë të veçantë”, tha ai në fund. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...