Foto: Arkiv

A do ta ndërrojë emrin AKR-ja?

11 Janar 2017 - 20:34      

Aleanca Kosova e Re nuk do të ndërrojë emrin. Këtë për Rubikon të KTV-së e bëri të ditur kreu i këtij subjekti, Behgjet Pacolli.

Ai tha se kjo ishte menduar kur në parti ishte edhe kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari Lila, raporton Koha.net.

Me daljen e saj nga partia, Pacolli tha se e panë që nuk kishte nevojë për diçka të tillë.

“E kemi parë se nuk kishte nevojë të ndërrohet emri i mirë i AKR-së”, përfundoi ai. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...