Çfarë ndodhi me figurat e vjetra të AKR-së?

11 Janar 2017 - 20:20      

Struktura e re e Aleancës Kosova e Re do të jetë me njerëz të rinj të cilët kanë vullnet për punë.

Rendi i parë nuk do të jetë më rendi klasik, thotë Presidenti i këtij subjekti, Behgjet Pacolli.

Ai për Rubikon të KTV-së theksoi se këta emra nuk i qëndruan partisë në kohën kur kishte nevojë dhe tashmë dyert e AKR-së janë mbyllur për ta.

“Rendin e parë nuk do ta shihni atë rendin klasik sepse ata njerëz nuk janë më aty. Sigurisht kjo që ndodhi, që ata njerëz nuk janë, partia nuk hyri në parlamentin e Kosovës e konsideroj si anija që filloj të fundoset dhe ata ikën. Dyert u mbyllën për ta sepse ata është dashur që të qëndrojnë e të kontribuojnë për partinë”, ka thënë ai.

Pacolli theksoi se secili prej figurave të partisë ka bërë fushatë pa asnjë mjet vetjak.

Qasja ime liberale dhe fakti që nuk është njeri i dhunës ka bërë që të ndodh largimi i atyre personave nga partia, thotë Pacolli. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...