Foto: Koha

Pacolli pret kërkimfalje publike nga Hasani deri më 13 janar [video]

11 Janar 2017 - 19:20      

Deklarata e ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, se kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, i kishte ofruar 1 milion euro për ndryshimin e vendimit kushtetues në kohën sa ishte president, i ka shkaktuar dëme të pariparueshme Pacollit.

Për këtë, Hasani duhet t’i kërkojë falje publike deri me datën 13 janar, raporton KTV.

Pacolli theksoi se Hasani tashmë ka pranuar denoncimin, duke e cilësuar këtë deklaratë si pafytyrësi dhe idiotësi. Më 20 janar, do të jetë ngjarja tjetër, të cilën do ta përcjellë kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli.

Ai për Rubikon bëri të ditur se ftesën për inaugurimin e presidentit amerikan, Donald Trump, e ka pranuar nga protokolli i Shtëpisë së Bardhë.

Pacolli foli edhe rreth mundësisë së koalicionit, për çka tha se nuk është kundër atij me AAK-në, mirëpo theksoi se ekzistojnë kushte. 


Pacolli pret kërkimfalje publike nga Hasani... by kohanet

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...