Foto: Koha

Kërkohet zbardhja e shpejtë e sulmit ndaj objektit të Qeverisë në veri [video]

11 Janar 2017 - 19:07      

Një mjet shpërthyes është hedhur mbrëmë në objektin qeveritar të Kosovës në Mitrovicën e Veriut. Policia thotë se ende nuk ka asgjë konkrete sa i përket këtij rasti.

Besim Hoti, zyrtar i Policisë së Kosovës në Mitrovicën e Veriut, ka thënë se dëme në njerëz nuk ka pasur, raporton KTV.

Lidhur me këtë sulm ka reaguar edhe ministrja për dialog, Edita Tahiri, e cila i ka shkruar letër Bashkimit Evropian, duke kërkuar që të ndërhyjë te pala serbe që të qëndrojë në linjë me frymën e dialogut.

BE-ja i ka kthyer përgjigje se mbetet i përqendruar seriozisht në këtë çështje dhe se zhvillimet negative duhet ndalur.

Kryetari i komunës së Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, nuk ka dashur ta komentojë sulmin.

Ndërsa kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, e ka dënuar këtë sulm dhe njëherësh, sipas tij, shteti i Kosovës duhet të jetë këmbëngulës në shtrirjen e pushtetit brenda territorit të vet.

Objekti ishte përuruar më 28 nëntor të vitit të kaluar nga ministrja për dialog, Edita Tahiri.  


Kërkohet zbardhja e shpejtë e sulmit ndaj... by kohanet
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...