Edhe në Vjenë protestohet kundër arrestimit të Haradinajt

11 Janar 2017 - 17:14      

Qindra shqiptarë janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, në Francë.

Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë u kërkua lirimi i Haradinajt ndërsa arrestimi i tij u quajt i padrejtë, transmeton KP.

Ramush Haradinaj është arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Ai është arrestuar në bazë të një fletëarresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004 ndërsa akuzohet për krime lufte. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...