Ndërprerjet e planifikuara të energjisë elektrike

11 Janar 2017 - 16:31      

KEDS, përmes një njoftimi për media, ka bërë me dije se në kuadër të punimeve në rrjet, kësaj radhe vetëm Malisheva do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Më 13.01.2017 në NS 35/10 kV Malisheva do të shkyçet:

• Dalja 10 kV Carralluka (Kodi:82082001) prej orës 12:00 deri në orën 13:00
Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Caralluka I, Drenoci, Vërmica e Malishevës, Skarashniku, Tërpeza e Ulët dhe konsumatorët komercialë.
Arsyeja e ndërprerjes: manipulimi me ndërprerës në LP 10 kV Carralluka. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...