Sigurohen 300 eurot që tinejxheres prishtinase i mungonin për të vazhduar shkollimin [video]

14 Tetor 2016 - 20:57      

Valentina Bajrami, e cila kishte ndërprerë mësimin, për shkak të kushteve të rënda ekonomike, është rikthyer në shkollë.

Ajo do të ndjekë mësimin për të rritur, në shkollën e mesme të lartë “Shtjefën Gjeqovi”, dega e konfeksionit, raporton KTV.

Komuna e Prishtinës do të paguajë koston e shkollimit, pasi mësimi joformal është me pagesë.

Kohavisioni kishte raportuar kohë më parë për këtë rast dhe ka koordinuar për kthimin në shkollë. Shkollimi joformal në Kosovë është me pagesë dhe për 3 vjet, kostoja është 300 euro.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...