HTC lanson telefonin e fuqishëm U Ultra

12 Janar 2017 - 10:40      

HTC ka lansuar telefonin e ri Android, HTC U Ultra.

HTC U Ultra vjen me 5.7-inç ekran që ka rezolucion Quad HD me 2560x1440 pixels. Telefoni i ri ka një ekran të dytë me 2 inç dhe rezolucion 160x1040 pixels.

Ekrani në HTC U Ultra është bërë nga materiali që varet nga modeli. Modeli me 64 gigabajt vjen me Gorilla Glass 5 ndërsa modeli me 128 GB vjen me ekranin Sapphire Glass.

U Ultra është i fuqizuar nga procesori Qualcomm Snapdragon 821 dhe 4 gigabajt RAM, transmeton Koha.net.

Pajisja e re ka kamerën 12 megapixel dhe vjen me autofokus. Kamera ballore ka 16 MP. Telefoni në ekran ka edhe skanerin për njohjen e gishtërinjve.

HTC ngjashëm si Apple te iPhone 7, ka hequr portin për kufje.

U Ultra vjen me baterinë 3000 mAh dhe sistemin operativ Android 7.0 Nougat.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...