Instagrami me reklama në “Storie”

11 Janar 2017 - 19:05      

Rrjeti social Instagram ka bërë edhe një ndryshim në veçorinë e suksesshme “Instagram Stories”.

Storiet në Instagram shumë shpejt do të përmbajnë edhe reklama.

Instagrami në këtë mënyrë tenton të bëhet lojtar edhe më i rëndësishëm në të hyrat e kompanisë amë Facebook.

Storiet në Instagram, përmes së cilës përdoruesit postojnë fotografi dhe video që zhduken pas 24 orësh, tani do të përmbajnë edhe reklama në mes në kohën kur përdoruesi është duke kaluar nga postimet e njërit mik te tjetri.

“Instagram Stories” është lansuar në gusht dhe, sipas kompanisë, tani ka 150 milionë përdorues aktivë në ditë.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...