LeEco prezanton kamerën Liveman C1 me rezolucion 4K

10 Janar 2017 - 22:26      

Kompania kineze LeEco ka prezantuar lansimin e kamerës së re me rezolucion 4K në CES, të quajtur LeEco Liveman C1, transmeton koha.net.

Kamera LeEco është e aftë të incizojë video me rezolucion 4K Ultra HD me 30 fremes në sekondë.

Kjo kamerë vjen me mbështjellësin kundër ujit, i cili lejon përdoruesit që të incizojnë video në 40 metra thellësi në ujë.

Pajisja vjen me bateri 1050 mAh dhe ka këndin 140 shkallë të gjerë, kamerën 16 megapixel dhe një ekran të vogël 1.9 inch TFT.
Ende nuk dihet se kur do të dalë në shitje LeEco Liveman C1 dhe as sa do të kushtojë.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...