Porsche Cayenne coupe i ri spiunohet gjatë testimit [foto]

12 Janar 2017 - 10:24      

Porsche duke zgjeruar linjën SUV me versionin e ri në formë coupe për terrene të vështira me gjeneratën e ardhshme të Cayenne, transmeton koha.net.

Ky model do të rivalizoj BMW X6 dhe Mercedes-Benz GLC coupe, i cili tashmë është fotografuar në fazën e hershme testuese.

Në foto shihet se Porsche është në faza të hershme zhvilluese, me trup të modelit Panamera, por më i gjerë e më i lartë.

Më shumë se forma e tij ende nuk është zbuluar as data e lansimit e as çmimi i tij, por duket se do të rivalizojë në masë të madhe konkurrentët në modelet SUV coupe.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...