Kia zbulon veturën sportive Stinger GT [foto]

11 Janar 2017 - 17:42      

Kia ka zbuluar veturën super sportive Stinger GT në panairin e veturave që është duke u mbajtur në Detroit, transmeton koha.net.

Kia Stinger GT ka katër dyer, motorin 3.3 litërsh V6 që prodhon 365 kuaj fuqi, ndërsa çmimin fillestar do ta ketë rreth 50 mijë euro.

“Stinger GT është model grand turismo, i bërë për distanca të largëta”, ka thënë shefi i dizajnit në Kia, Gregory Guillaume.

“Nuk është vetëm për shpejtësi, por është makinë luksi e shumë komfore. Kjo makinë është e bërë e gjitha për udhëtime”, ka shtuar ai.
Motorin e ka atë të tanishmin e Kia’s, 3.3 litërsh twin-turbo V6 me benzinë, por të përditësuar që prodhon 365 kuaj fuqi, ndërsa ka rrotat e pasme aktive.

Stinger GT shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 5.1 sekonda.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...