Lamborghini me shitje rekorde më 2016

10 Janar 2017 - 18:24      

Gjiganti i automobilave Lamborghini ka njoftuar se në vitin 2016 ka pasur shitje rekorde.

Kompania italiane ka shitur 3457 njësi, në krahasim me 2345 njësi të shitura një vit më parë.

Kjo është hera e parë që Lambo arrin të shesë më shumë se 3400 njësi, pas gjashtë vjetësh rritjeje radhazi.

Shitja aktuale e njësive është 2.6 herë më e madhe se ajo e vitit 2010.

Lambo, që shet në 50 shtete në botë, ka Amerikën si tregun më të madh.

Modeli më i njohur i kompanisë është Huracan që u shit në 2353 njësi në versionet Coupe dhe Spyder.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...